Zamów telefonicznie
502 416 261
handel
Dane firmy:
SPECJALISTYCZNE KARMY DLA ZWIERZĄT
HURT-DETAL "AS" JK PIEKUTOWSKI
DĘBINA, UL. WARSZAWSKA 130
05-152 CZOSNÓW

KONTO DO WPŁAT
MBS w Łomiankach


37 8009 1046 0010 9888 2002 0001
Przypominacz

Będziemy za Ciebie pamiętać, kiedy powinieneś zamówić karmę dla Twojego pupila!

Wpisz swój e-mail:

Wpisz datę planowanego zakupu:

W tym dniu wyślemy do Ciebie przypomnienie o kolejnym zamówieniu!

NEWSLETTER
Informacje o promocjach prosto na Twoją skrzynkę. Zostaw e-mail.
30-04-2013

Chroń swojego zwierzaka przed pchłami i kleszczami. To niezwykle ważne!

Pchły i kleszcze to nie tylko przykre ukąszenia, te pasożyty przenoszą także choroby zwane chorobami wektorowymi, które są niebezpieczne, a nawet śmiertelne dla zwierząt. Co więcej, mogą być przenoszone na ludzi. Najczęstsze choroby przenoszone przez kleszcze to babeszjoza, bolerioza, anoplazmoza, odkleszczowe zapalenie mózgu. Ślina kleszczy zawiera substancje hamujące krzepnięcie krwi, co umożliwia im nieprzerwane pobieranie krwi z organizmu zaatakowanego zwierzęcia. Kleszcze mogą być niebezpieczne przez cały rok, aktywne są już w temperaturze 4 C i żyją nie tylko w gałęziach krzewów i drzew, ale również można spotkać je na trawnikach. Jedną z chorób przenoszoną przez pchły jest tasiemiec, który wyniszcza organizm najczęściej nie dając początkowo żadnych objawów .Kolejnym problemem jest odpchelne zapalenie skóry , przez co pies nadmiernie się drapie co w następstwie powoduję utrate sierści w zmienionych chorobowo miejscach. Pchła znosi 50 jaj w ciągu godziny dlatego ważne jest też aby nie tylko zabezpieczyć przed nimi psa ale również otoczenie w którym przebywa.

Dlatego pamiętaj o zabezpieczeniu przed nimi swojego pupila. Możesz z nimi walczyć za pomocą odpowiednich preparatów: krople przeciw kleszczom,  obroża na pchły, obroża na kleszcze.

Zapraszamy również do działu: "Preparaty insektobójcze ochrona i zwalczanie" tu znajdziesz wszystko czego potrzebuje Twój Pies.

HAPPY DOG Maxi Junior 15 kg

HAPPY DOG Maxi Junior 15 kg

HAPPY DOG Maxi Junior jest pełnoporcjową i pełnowartościową karmą klasy Super Premium dla młodych psów dużych ras, podawaną o...

BOSCH SHAIR HAIR SNACK 150g

BOSCH SHAIR HAIR SNACK 150g

Przekąska dla dorosłych kotów zapewniająca lśniącą i zdrową sierść.   ...

Czy wiesz, że psy rasy Yorkshire Terrier wymagają starannej i systematycznej pielęgnacji?

Niewłaściwe dbanie lub jego brak, może spowodować sklejanie się włosów psa, co nie wygląda ładnie i jest bardzo bolesne. Pięlęgnacj...