Zamów telefonicznie
502 416 261
handel
Dane firmy:
SPECJALISTYCZNE KARMY DLA ZWIERZĄT
HURT-DETAL "AS" JK PIEKUTOWSKI
DĘBINA, UL. WARSZAWSKA 130
05-152 CZOSNÓW

KONTO DO WPŁAT
MBS w Łomiankach


37 8009 1046 0010 9888 2002 0001
Przypominacz

Będziemy za Ciebie pamiętać, kiedy powinieneś zamówić karmę dla Twojego pupila!

Wpisz swój e-mail:

Wpisz datę planowanego zakupu:

W tym dniu wyślemy do Ciebie przypomnienie o kolejnym zamówieniu!

NEWSLETTER
Informacje o promocjach prosto na Twoją skrzynkę. Zostaw e-mail.
03-10-2013

Dlaczego kot drapie meble?

Kociaki uwielbiają drapać meble, jednak nikogo nie cieszy postrzępiona nowa, skórzana kanapa, czy zarysowane nogi drewnianego stołu.
 Uważa się, że drapiąc różne przedmioty kot ostrzy sobie pazury, i tak jest w rzeczywistości. Podczas drapania kot zdziera sobie starą i zniszczoną wierzchnią warstwę pazurów. Warto dodać, że w ten sposób ostrzy sobie tylko pazury u przednich łap. Starą warstwę z pazurów w tylnych łapach usuwa za pomocą zębów. Drapiąc kot znakuje również swój teren. Między kocimi palcami znajdują się gruczoły zapachowe. Gdy kot drapie pozostawia zapach na drapanym przedmiocie. Nasz nos nie wyczuwa tego zapachu, ale inne koty go czują. I dzięki temu wiedzą, że to terytorium ma już swojego właściciela. Pamiętaj jednak, że kot nie musi niszczyć Twoich mebli, wystarczy abyś miał w domu specjalny drapak dla kota. Należy jenak wiedziec o tym,że musi być postawiony w odpowiednim miejscu oraz musić być na tyle wysoki aby kot miał możliwość wyciągnięcia się drapiąc.
Zapraszamy do nas po wybór odpowiedniego drapaka dla swojego kociaka.

06-09-2013

Czy wiesz, że koty nie powinny pić mleka?

 Większości osób wydaje się, że koty mogą pić mleko, a nawet, że jest to ich ulubiony napój. Nic bardziej mylnego. Większość z tych zwierzaków nie toleruje laktozy. Niestrawiona laktoza powoduje biegunkę, a ta z kolei prowadzi do odwodnienia. Dlatego, jeśli już upieramy się przy tym, że nasz kot musi pić mleko, kupujmy w sklepie zoologicznym specjalne kocie mleko nie zawierające laktozy. Pamiętajmy jednak, że naszemu pupilowi zazwyczaj wystarczy dostęp do świeżej, czystej wody.

19-06-2013

Czy wiesz, że kotka w ciąży potrzebuje specjalnego karmienia ?

Jej organizm jest zmuszony w tym okresie do wzmożonego wysiłku. Ilość pożywienia powinna wzrosnąć od 2 tyg. ciąży o 20%.  Nie należy jednak zwiększać porcji posiłku, a  jedynie podawać go częściej w mniejszych ilościach.  ( 4-5 razy dziennie.) aby nie obciążyć  układu pokarmowego kotki. Karma, którą w tym okresie powinna jeść, musi zawierać wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania. Niezbędnym elementem w tym okresie jest zwiększenie zawartości białka w pożywieniu. Dlatego kotki w okresie ciąży, jak również w okresie laktacji, zaleca się karmić karmą przeznaczoną dla kociąt.

Polecamy karmę: Josera Minette

Więcej karm dla kotek ciężarnych znajduję  się w zakładce karma sucha kocięta. 

30-04-2013

Kule włosowe w przewodzie pokarmowym kota .

Koty są niesamowicie czystymi zwierzętami, bardzo dużo czasu poświęcają na utzrymanie swojego futra w czystości . Po częstym wylizywaniu sierści przedaostaje się ona do układu pokarmowego kota. Kot nie może jej wypluć dlatego połyka ją . Większość kotów wydala nadmiar włosów , jednak są też takie które sobię z tym nie radzą i wtedy pojawia się problem . Częstymi oznakami zakłaczenia są : utrata apetytu, wymioty, zaparcia , suchy kaszel , utrata wagi. Kule włosowe podrażniają błone śluzową żołądka co może prowadzić do jej zapalenia i nieżytu żołądka .Dlatego polecamy podawaie kotu specjalnej karmy zawierającej składniki kontrolujące i ograniczające zaelganie sierści w przewodzie pokarmowym , oraz codzienne dbanie o sierść ulubieńca poprzez dokładne wyczesywanie , zwłaszcza w okresie inrensywnego linienia.

Najlepszy produkt na kule włosowe w przewodzie pokarmowym kota.

 

27-03-2013

Jak nauczyć kota czystości?

Należy pamiętać, że nie powinno się stawiać kuwety w pobliżu pokarmu lub legowiska. Mały kot najczęściej załatwia swoje potrzeby po posiłku bądź zabawie. Gdy zauważysz, że zaczyna się nerwowo zachowywać, włóż go do kuwety i kilka razy rozgarnij jego łapką piasek. Może zdarzyć się, że kot załatwi swoją potrzebę w innym miejscu, niż do tego wyznaczone, należy wtedy chwycić go za skórę na karku i przenieść do kuwety, wskazując mu, że to jest właściwe miejsce do załatwiania potrzeb. W trakcie nauki korzystania z kuwety nagradzaj kota jak często się da:)

Ilość piasku nie powinna być zbyt mała kot, musi mieć możliwość zakopania tego, co zrobił.

PAMIĘTAJ kuweta powinna być na tyle duża, żeby kot swobodnie się w niej mieścił.

Najlepsza kuweta dla kota

Happy Dog, 100% mięsa wołowego 800g

Happy Dog, 100% mięsa wołowego 800g

Happy Dog Pure to karma jednobiałkowa dla dorosłych psów, 100% mięsa, zawiera tylko świeże mięso; bez soi, barwników czy konser...

HAPPY DOG Fit&Well Senior 12,5 kg

HAPPY DOG Fit&Well Senior 12,5 kg

HAPPY DOG Fit&Well Senior karma klasy Super Premium przeznaczona dla starszych psów. ...

Jak pomóc szczeniakowi, gdy wypadają mleczaki.

  Psy, podobnie jak ludzie, rodzą się bez zębów ? Mniej więcej po 3 do 6 tygodni, po urodzeniu pojawiają się pierwsze tzw. zęby...