Zamów telefonicznie
502 416 261
handel
Dane firmy:
SPECJALISTYCZNE KARMY DLA ZWIERZĄT
HURT-DETAL "AS" JK PIEKUTOWSKI
DĘBINA, UL. WARSZAWSKA 130
05-152 CZOSNÓW

KONTO DO WPŁAT
MBS w Łomiankach


37 8009 1046 0010 9888 2002 0001
Przypominacz

Będziemy za Ciebie pamiętać, kiedy powinieneś zamówić karmę dla Twojego pupila!

Wpisz swój e-mail:

Wpisz datę planowanego zakupu:

W tym dniu wyślemy do Ciebie przypomnienie o kolejnym zamówieniu!

NEWSLETTER
Informacje o promocjach prosto na Twoją skrzynkę. Zostaw e-mail.
27-09-2013

Nowy pies w domu ?

Czy wiesz, że psy zapoznajemy ze sobą na neutralnym terenie. Nie powinno się wprowadzać na podwórko czy do mieszkania obcego psa. Naturalne bowiem będzie bronienie terytorium przez psa, który zajmował je pierwszy.
Zabierz swojego psa na długi spacer, podczas którego „przypadkiem” spotkacie psa który ma wprowadzicsię do Twojego domu. Pozwól psom spokojnie powąchać się, ale nie zachęcaj szczególnie do kontaktu. Lepiej, żeby oba psy były na smyczach,  zadbaj  jednak o to, by smycze przez cały czas były luźne, nie napięte. Bardzo ważne jest, aby zwierzaki miały dobre skojarzenia ze swojego spotkania. Potem idźcie na długi spacer w fajne, ciekawe miejsca.
Jeśli oba psy będą zachowywać się wobec siebie przyjaźnie, możecie wejść do domu. Kolejność nie jest przypadkowa! Najpierw do domu wchodzi nowy pies, aby ten pierwszy nie potraktował go jak intruza. Wcześniej lepiej sprzątnąć zabawki psa- stałego mieszkańca, żeby nie stały się zarzewiem konfliktu. Oba psy muszą też mieć własne miski na wodę i jedzenie oraz oczywiście własne posłania.
Jeśli wprowadzasz do domu psa dużo młodszego niż ten, którego już masz, powinno być łatwiej. Młode psy mają wśród dorosłych specjalne prawa i z reguły ich zapoznanie ze sobą przebiega bezkonfliktowo.

13-09-2013

Alergia pokarmowa u psa

Alergia to reakcja organizmu wywołana przez alergeny znajdujące się w pokarmie. Najczęstrze objawy to:nadmierne drapanie, zaczerwieniona skóra, wypadająca sierść, swędzenie pomiędzy palcami oraz intensywne trzepotanie uszami. Czasem wystarczy zmiana psiej diety aby problemy te zniknęły. Najlepszym wyjściem jest znalezienie alergenu,na który zwierzeę jest uczulone (np. białko z mięsa kurczaka, soja ) i wyeliminowanie go z diety. Konieczne jest wtedy wprowadzenie specjalistycznego żywienia z białkiem takiego mięsa, na które zwierzę nie ma alergii ( jagnięcina, królik, łosoś ). Alergia pokarmowa jest przypadłością nieuleczalną, dlatego nalezałoby stosować odpowiednią dietę do końca życia psa lub kota. Należy zwrócić uwagę, aby podawana karma była dostosowana do wieku psa. Oprócz właściwości hypoalergicznych musi zapewniać odpowiednią ilość składników odżywczych. Najlepszą karmą dla psów cierpiących na alergię pokarmową jest karma której głównym źródłem białka jest mięso na które nasz pies nie jest uczulony. Polecamy karmę Fitmin Solution Rabbit & Rice  w której głównym białkiem jest mięso z królika, lub  Happy Dog Supreme Neuseeland  z jagnięciną  i ryżem.

 

10-09-2013

Tresura psa

Istotne jest aby uczyć psa poprzez zabawę, której istotą przecież jest przywiązanie psa do naszej osoby.Jeżeli uda Ci się zaciekawić pupila i uwiarygodnić siebie jako dobrego towarzysza, to możesz być pewny, że pies będzie coraz szybciej uczył się, co więcej bedzie Ci posłuszny. Będąc panem swojego pupila musisz być również odpowiedzialny za jego ochronę w niebezpiecznych sytuacjach, a najlepiej  gdybyś nauczył swojego psa zapobiegać niebezpieczeństwą. Sam piues nie będzie zachowywać się agresywnie wiedząc, iż jesteś w stanie zapewnić mu ochronę. Trzeba raz jeszcze nadmienić, iż bardzo dużo zależy od nas samych. Dobrze wytrenowany pies z pewnością nie będzie sprawiał nam tylu kłopotów, jak zaniedbany w tej kwestii Pupil. Kluczowe są dla psa lata dojrzewania, wtedy właśnie powinniśmy poświęcić masksymalnie dużo czasu na wytrenowanie naszego zwierzaka. Dzięki prawidłowemu połączeniu7 konsekwencji,sympatii oraz kompromisu z pewnością osiągniesz sukces. Uzbrój się w cierpliwość i wciąż zachęcać pupila do pracy zobaczysz, że działania te są warte wysiłku!

 

 

03-09-2013

Odpowiednia Waga i Rozwój

  Dbaj o odpowiednie karmienie swojego pupila. Zarówno niedokarmienie jak i przekarmienie nie są dobre. Zbyt szybki wzrost, w szczególności u dużych psów nie jest pożądany. Ostatecznie wielkość Twojego pupila jest genetycznie uwarunkowana dlatego nie ma się na nią zbyt dużego wpływu. Nie mniej jednak na tępo rozwoju i przybierania na wadze maja wpływ metody żywienia. Karma musi być dobrana odpowiednio do wielkości psa, zawierać odpowiednią zawartość wapnia i fosforu, tak aby nie była ona za duża ponieważ niedobór lub przedawkowanie działa niszcząco na kośći i może prowadzić do deformacji szkieletu. Dlatego podczas podawnia psu dobrej jakości karmy zawierającej wapń i fosfor, nie zaleca się podawania dodatkowych witamin.

Najlepsza karma dla szczeniąt ras dużych.

 

02-09-2013

Niebezpieczne doświadczenia u szczeniąt poniżej 12tyg życia nie powodują stresu ani stanu niepokoju w późniejszym życiu.

Badania nad udomowionymi psami i wilkami wykazały, że wszystkie niebezpieczne doświadczenia u szczeniąt, które nie ukończyły 12 tygodni, nie powodują stresu ani niepokoju w późniejszym życiu. Negatywne zdarzenia, których doświadczył pies, przed ukończeniem 8 miesięcy mogą być również odbierane jako bezproblemowe. Trzeba jednak podkreślić, iż wydarzenia, które występuja po tym "krytycznym" okresie mogą już powodować stres, niepokój, a czasem nawet panikę. Z tych powodów jest bardzo ważne, abybzapoznać i oswoić psa z wieloma, różnymi sytuacjami i osobami. Bardzo ważne, w ty m okresie, jest Twoje wsparcie dla psa, aby jak najszybciej udało mu się przełamać początkową niepewność. W wieku 6 miesięcy pies powoli zaczyna wykrztałcać w sobie poczucie obrony własnego terytorium. Szczeniaki w wieku 14 tygodni oczywiście nie potrafią jeszcze bronić swojego miejsca, chociaż zdarzają się wyjątki. Jednocześnie, w tym okresie następuje rozwój osobowości i krztałtowania się hierarchi wewnątrz stada.

26-08-2013

Czy wiesz, że pielęgnacja sierści psów jest bardzo ważna?

Czy wiesz, że pielęgnacja sierści psów jest bardzo ważna?. Dlatego zaleca sie czesanie lub szczotkowanie sierści minimum raz w tygodniu. Szczotkowanie sierści służy nie tylko do jej pielęgnacji, ale pobudza również ukrwienie skóry i zapewnia ładną błyszczącą sierść. Oprócz tego podczas zabiegu łatwiej jest odkryć obecność np. ran, kleszczy lub innych pasożytów.

Najlepsza szczotka do czesania psa.

17-08-2013

Chcesz nauczyć szczeniaka czystości??

Chcesz nauczyć szczenikia czystości??

Najlepszym rozwiązaniem jest nauka psa załatwiania potrzeb do kuwety. Podczas gdy Ty nie będziesz mógł wyjść z nim na spacer z różnych przyczyn np. choroba, brzydka pogoda itp. Twój pies będzie mógł załatwić potrzebę w domu.

Polecamy Zwirek dla psa Snidog

08-08-2013

Ekskluzywna kolekcja dla psów

Oto pierwszy produkt z naszej luksusowej kolekcji dla małych i średnich psów, więcej znajdziesz w naszym sklepie, zapraszamy!

12-07-2013

Pies w podróży

Jedziesz na wakację i zabierasz ze sobą swojego czworonoga? Pies też nie lubi stać w korkach! Żeby nie zamienił się z Tobą na miejsca, przypnij go specjalnymi szelkami, które znajdziesz w naszym sklepie.   Samochodowe szelki dla psa.


24-06-2013

Czy wiesz, że psy rasy Yorkshire Terrier wymagają starannej i systematycznej pielęgnacji?

 Niewłaściwe dbanie, lub jego brak, może spowodować sklejanie się włosów psa, co nie wygląda ładnie i jest bolesne dla psa.  Pielęgnację należy zacząć  już od szczeniaka. Ważnym elementem są też kąpiele psa, można robić to bezpiecznie już od 10 tygodnia życia malucha. Pamiętaj regularne szczotkowanie oraz kąpiele sprawią, że sierść Twojego  czworonoga będzie piękna i pachnąca.
 Po najlepsze preparaty do pielęgnacji yorków zapraszamy do nas .

30-04-2013

Chroń swojego zwierzaka przed pchłami i kleszczami. To niezwykle ważne!

Pchły i kleszcze to nie tylko przykre ukąszenia, te pasożyty przenoszą także choroby zwane chorobami wektorowymi, które są niebezpieczne, a nawet śmiertelne dla zwierząt. Co więcej, mogą być przenoszone na ludzi. Najczęstsze choroby przenoszone przez kleszcze to babeszjoza, bolerioza, anoplazmoza, odkleszczowe zapalenie mózgu. Ślina kleszczy zawiera substancje hamujące krzepnięcie krwi, co umożliwia im nieprzerwane pobieranie krwi z organizmu zaatakowanego zwierzęcia. Kleszcze mogą być niebezpieczne przez cały rok, aktywne są już w temperaturze 4 C i żyją nie tylko w gałęziach krzewów i drzew, ale również można spotkać je na trawnikach. Jedną z chorób przenoszoną przez pchły jest tasiemiec, który wyniszcza organizm najczęściej nie dając początkowo żadnych objawów .Kolejnym problemem jest odpchelne zapalenie skóry , przez co pies nadmiernie się drapie co w następstwie powoduję utrate sierści w zmienionych chorobowo miejscach. Pchła znosi 50 jaj w ciągu godziny dlatego ważne jest też aby nie tylko zabezpieczyć przed nimi psa ale również otoczenie w którym przebywa.

Dlatego pamiętaj o zabezpieczeniu przed nimi swojego pupila. Możesz z nimi walczyć za pomocą odpowiednich preparatów: krople przeciw kleszczom,  obroża na pchły, obroża na kleszcze.

Zapraszamy również do działu: "Preparaty insektobójcze ochrona i zwalczanie" tu znajdziesz wszystko czego potrzebuje Twój Pies.

27-03-2013

Jak karmić zwierzęta po zabiegach kastracji i sterylizacji?

Psy i koty po zabiegu kastracji i sterylizacji wymagają szczególnej ochrony żywieniowej. Karmy lekkostrawne na bazie indyka, królika lub jagnięciny są jak najbardziej wskazane. Większość zwierząt żyjących w domu ma tendencje do tycia. Dotyczy to przede wszystkim tych, poddanych zabiegom sterylizacji/kastracji, ponieważ mają wolniejszy metabolizm. Dlatego należy dostosować kaloryczność spożywanej karmy do trybu życia naszego pupila. Odpowiednia zawartość w karmie ilości magnezu, wapnia, fosforu i sodu pomaga utrzymać odpowiedni poziom pH moczu.

Produkty które polecamy dla kotów znajdują sie w kategoriach koty po sterylizacji i kastracji oraz dla psów w dziale Light/Senior/Kastrat

27-03-2013

Prawidłowe karmienie psów seniorów

U psów starszych 7+ może wystąpić osłabienie zmysłów i spadek zdolności trawienia. Dieta nie może odwrócić procesów starzenia, jednak dostosowanie jej do wieku zwierzęcia może poprawić jakość jego życia. U psów w podeszłym wieku zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne organizmu, gdyż z wiekiem metabolizm jest wolniejszy. Ze względu na osłabienie zmysłów, takich jak: węch i smak, psy stają się bardziej wybredne, należy wtedy uważać aby nie traciły za bardzo na wadze. Ważne jest, aby dostarczać zwierzęciu odpowiednią ilość mikroelementów i witamin, ponieważ z wiekiem zdolność przyswajania składników może ulec zmniejszeniu. Pamiętajmy, by podawać seniorowi produkty bogate w witaminy B, C oraz E, jak również w cynk. Profesjonalne karmy są odpowiednio zbilansowane , zawierają wszystkie potrzebne witaminy, mikroelementy, a także przeciwutleniacze które opóźniają procesy starzenia.

Dla seniorów ras dużych polecamy karmy klasy Super Premium: Fitmin Dog Maxi Senior

 

27-03-2013

Jak pomóc szczeniakowi, gdy wypadają mleczaki.

 

Psy, podobnie jak ludzie, rodzą się bez zębów ? Mniej więcej po 3 do 6 tygodni, po urodzeniu pojawiają się pierwsze tzw. zęby mleczne. Uzębienie psa, w tym okresie składa się z dwudziestu ośmiu zębów. Mleczaki zaczynają wypadać szybko, bo już między 4, a 7 miesiącem życia. Po wypadnięciu zęba mlecznego w jego miejscu wyrasta ząb właściwy. Stałe uzębienie psa składa się z 42 zębów. W okresie „wymiany” zębów u zwierzaka często dochodzi do zwiększonej aktywności, do gryzienia czegokolwiek. Dlatego, aby zadbać o prawidłowy zgryz swojego pupila, a także ochronę własnych mebli, ubrań i innych przedmiotów domowych, podawaj mu odpowiednie artykuły do żucia i gryzienia. Duży wybór takich produktów znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do naszego działu: zabawki dla szczeniąt 


Granum Elite LAM & Ris 7,5 kg

Granum Elite  LAM & Ris 7,5 kg

 Lekkostrawna w pełni zbilansowana karma, dla psów zdrowych oraz z wrażliwym przewodem pokarmowym i skłonnością do alergii. ...

HAPPY DOG Supreme Africa 12,5 kg struś+ziemniaki

HAPPY DOG Supreme  Africa 12,5 kg struś+ziemniaki

HAPPY DOG Supreme Africa jest karmą w klasie Super Premium .Smaczyny struś i ziemniaki to pyszna mieszanka ... ...

Kule włosowe w przewodzie pokarmowym kota .

Koty są niesamowicie czystymi zwierzętami, bardzo dużo czasu poświęcają na utzrymanie swojego futra w czystości . Po częstym wylizywaniu sie...